top of page

Järvenpään Pyöräilijöiden juhlavuosi huipentui 50-vuotisjuhliin 18.11.2023 – Tommi Ikonen kutsuttiin seuran kunniapuheenjohtajaksi

Järvenpään Pyöräilijöiden 50-vuotisjuhlavuosi huipentui 18.11.2023 Järvenpään Seuratalolla pidettyyn 50-vuotisjuhlaan, joka kokosi ennätysmäärän jäseniä yhteen juhlimaan. Illan aikana muisteltiin vanhoja ja suunniteltiin tulevia hyvässä JäPy hengessä. Tommi Ikonen toivotti vieraat tervetulleeksi ja Beni Kauhanen esitteli seuran kunniakasta historiaa sanoin ja kuvin. Illan seremoniamestari Pekka Jääskeläinen vastasi juhlajärjestelyistä ja Festa Zannoni Kellokoskelta oli valmistanut meille herkullisen juhlaillallisen. Illan aikana pidetyissä baariarpajaisissa jokaikinen arpa voitti!

 

Juhlassa palkittiin toimintavuoden 2023 menestyneet JäPyläiset ja virallinen ohjelma huipentui, kun pitkäaikainen puheenjohtajamme Tommi Ikonen kutsuttiin JäPy:n kunniapuheenjohtajaksi.

 

Järvenpään Pyöräilijöiden juhlavuosi lähenee loppuaan ja haluamme kiittää kaikkia seuran jäseniä kuluneesta vuodesta ja toivottaa kaikille liikunnallista joulua ja aktiivista uutta vuotta 2024!

Kuva yllä: toimintavuoden 2023 palkitut jäpyläiset vasemmalta: Hannu Saarinen, Riikka Rusanen, Jutta Puranen, Jussi Telkkinen, Arja Puttonen, Juri Sûtting, Antti Mäkelä ja Seppo Aaltonen. Stipendit luovuttivat Minna Ikonen ja Tommi Ikonen.Kuva yllä: JäPy:n todellinen voimahahmo Aimo Taljavirta vaimonsa Aini ja tyttärensä Virven kanssa. Oikealla kunniapuheenjohtajaksi kutsuttu Tommi Ikonen.


Comments


Viimeisimmät päivitykset
Seuraa hyvää seuraa
  • Facebook Basic Square
  • Strava icon.png
bottom of page