top of page

JäPy:n Suuri rengasilta 31.5.2023 klo 18–20

Tervetuloa mukaan JäPy:n suureen rengasiltaan! Renkaan vaihto on meille kaikille niin kovin tuttu operaatio, mutta miksi homma menee usein pieleen erityisesti tien päällä suoritettuna?! JäPy:n suuren rengasillan aikana tutustumme käytännön läheisesti maantiepyörän renkaanvaihtoon ja käymme läpi niksejä, joiden avulla renkaan vaihto sujuu sukkelasti ilman sähellyksiä myös tien päällä. Testaamme myös tubeless renkaan vaihdon ja yritämme olla sotkematta koko Järvenpää-taloa litkulla sekä näytämme CO2 patruunan käytön. Rengasilta on tarkoitettu kaikille seuran jäsenille – myös kaikkein kokeneimmille renkaan vaihtajille. Tule mukaan katsomaan, opettelemaan ja kommentoimaan; )


Ilmoittaudu mukaan Facebookissa tai seuran sähköpostiin jarvenpaanpyorailijat@gmail.com
Comentarios


Viimeisimmät päivitykset
Seuraa hyvää seuraa
  • Facebook Basic Square
  • Strava icon.png
bottom of page