top of page

Bioracer toimittaa JäPy:n uudet ajoasut

Järvenpään Pyöräilijöiden ajoasutoimittaja on vaihtunut. Uusi toimittaja on Bioracer, joka on jo aiemmin toimittanut JäPy:n triathlonasuja seuran jäsenille. JäPy:n aiemmalta ajoasutoimittajalta Sporfulilta päättyi edustus Suomessa joksikin aikaa ja siinä yhteydessä kartoitimme laajasti eri vaihtoehtoja. Ajovaatteiden laatu ja käyttömukavuus ovat olleet meille ratkaisevan tärkeitä, mutta myös toiminnalliset tekijät vaikuttivat lopulliseen valintaan. Bioracer tarjoaa jäsenistölle mahdollisuuden tilata tuotteet tilausjakson aikana suoraan netistä ja tarjolla on erilaisia maksuvaihtoehtoja. Ensi vaiheessa JäPy:n mallistoon on valittu ajopaitojen ja -housujen lisäksi mm. hihat, ajolippis, irtolahkeet ja liivi. Ensitilaukset on nyt tehty ja uudet asut toimitetaan kesän aikana. JäPy:lle on tilattu varastoon muutamia tuotteita, joita kannattaa kysellä seuran sähköpostin välityksellä juhannuksen jälkeen. Samalla uudistui asujen JäPy design. Tuotteet tunnistaa "jäpyläiseksi" ensi vilkaisulla, mutta mukaan on liitetty modernia muotoilua ja ajanhenkisiä elementtejä. Yhteenveto kaikista tuotteista löytyy täältä.

Viimeisimmät päivitykset
Seuraa hyvää seuraa
  • Facebook Basic Square
  • Strava icon.png
bottom of page