JäPy:n kauden päättäjäisissä palkittiin menestyneimmät Jäpyläiset

Järvenpään pyöräilijät r.y.:n kauden päättäjäisiä vietettiin jouluisissa tunnelmissa eilen Vanhankylänniemessä. Vanhikseen kokoontui reilut viisikymmentä seuran jäsentä summaammaan päättynyttä kautta ja nauttimaan herkullisen joulupöydän antimista. Ilta sujui leppoisasti JäPy:n huippuvuotta muistellen ja tulevan kauden metkuja suunnitellen.

JäPy on kasvanut vauhdilla ja seuran menestyksen ydin on ollut aktiivinen kilpailutoiminta. Päättynyt kilpailukausi oli JäPy:lle menestyksekäs ja oranssinutut tulivat tutuiksi monien kisojen palkintopalleilta. Kauden päättäjäisissä palkittiin seuran menestyneimmät urheilijat PowerBar tuotepaketeilla:

MAANTIEPYÖRÄILY

Mikael Turunen (Canyon), CAT2, cupin voitto

Mari Pehkonen, N-Elite, SM 8. sija, ISM N30 3. sija

Antti Mäkelä, CAT2, cupin toinen sija ja M40 cupin toinen sija

Seppo Aaltonen, Mastercup, M55 luokan voitto

Tuomas Ratilainen, ISM M40 toinen sija ja Mastercup, M40 kolmas sija

Johanna Konttila, ISM N40 kolmas sija

TRIATHLON

Tiina Puranen, 1. sija,