top of page

JäPy:n kauden päättäjäisissä palkittiin menestyneimmät Jäpyläiset

Järvenpään pyöräilijät r.y.:n kauden päättäjäisiä vietettiin jouluisissa tunnelmissa eilen Vanhankylänniemessä. Vanhikseen kokoontui reilut viisikymmentä seuran jäsentä summaammaan päättynyttä kautta ja nauttimaan herkullisen joulupöydän antimista. Ilta sujui leppoisasti JäPy:n huippuvuotta muistellen ja tulevan kauden metkuja suunnitellen.

JäPy on kasvanut vauhdilla ja seuran menestyksen ydin on ollut aktiivinen kilpailutoiminta. Päättynyt kilpailukausi oli JäPy:lle menestyksekäs ja oranssinutut tulivat tutuiksi monien kisojen palkintopalleilta. Kauden päättäjäisissä palkittiin seuran menestyneimmät urheilijat PowerBar tuotepaketeilla:

MAANTIEPYÖRÄILY

Mikael Turunen (Canyon), CAT2, cupin voitto

Mari Pehkonen, N-Elite, SM 8. sija, ISM N30 3. sija

Antti Mäkelä, CAT2, cupin toinen sija ja M40 cupin toinen sija

Seppo Aaltonen, Mastercup, M55 luokan voitto

Tuomas Ratilainen, ISM M40 toinen sija ja Mastercup, M40 kolmas sija

Johanna Konttila, ISM N40 kolmas sija

TRIATHLON

Tiina Puranen, 1. sija, Tahko täysmatka, (N40-44), 1. sija Vantaa Triathlon perusmatka (N40-44), 1. sija (N40-49), Finntriathlon – Vanajanlinna Sprinttimatka, 1. sija Vierumäki perusmatka (40-44), 1. sija Sääksjärvi

Sampsa Puttonen, SM hopea, Lahden täysmatka (M50), Vantaa triathlon (perusmatka), 2. Sija (M50)

MAASTOPYÖRÄLY

Mika Kariluoto, XCE yleinen Suomenmestaruuskilpailu, 4. sija

Seuran hallitus haluaa kiittää kaikkia yhteistyökumppaneita toimintamme tukemisesta ja kaikkia jäseniä aktiivisuudesta kauden aikana. Liikunnallista joulun aikaa!

Antti Mäkelä ja Mikael Turunen

Mari Pehkonen

Johanna Konttila

Tuomas Ratilainen

Seppo Aaltonen

Mika Kariluoto

Tiina Puranen

Sampsa Puttonen

Viimeisimmät päivitykset
Seuraa hyvää seuraa
  • Facebook Basic Square
  • Strava icon.png
bottom of page